7 czerwca odwiedziliśmy miejsce zamieszkania Hani z naszej grupy. Rodzice dziewczynki zaprosili naszą grupę wraz z rodzicami do Trywieży- oddalonej kilkanascie kilometrów od Hajnówki. Na miejscu okazało się jak piękne i ciekawe jest miejsce gdzie żyje ta rodzina. Znajduje się tam gospodarstwo posiadające dużą ilość ptactwa i zwierząt hodowlanych. Dzieci miały okazję poznać różnorodne ptactwo domowe. Zobaczyły prawdziwe okazy kur. Były tam najmniejsze kurki świata, kury mające przedziwne upierzenie oraz zobaczyliśmy kurkę czarną ,,aż po dziób”. Dzieci miały okazję zobaczyć i dotknąć króliki, świnki morskie, chomiki i kotki. Świetną atrakcją okazała się przejażdżka koniem-kucykiem.
Zabawy na świeżym powietrzu pobudziły apetyt dzieci. Dzięki uprzejmości gospodarzy mogliśmy zjeść pyszne ciasta, wypić zdrowe soki i napoje wykonane z ich własnych zbiorów. Smakowały nam również kiełbaski, przygotowane przez tatę Hani.
Cieszymy się, że mogliśmy doświadczyć tak miłych chwil spędzonych na łonie natury. Był to przepiękny prezent dla całej naszej grupy.
Serdecznie dziękujemy rodzicom Hani Młodzianowskiej i jesteśmy pełni podziwu za pasję jaką posiada ta rodzina.

Przygotowały: Ewa Anchimiuk, Alicja Jurczak