Dnia 9 maja w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy 228 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nasze przedszkolaki zgromadziły się na odświętnie przystrojonym holu, aby uczcić to ważne dla wszystkich Polaków święto. Głównym celem spotkania było propagowanie postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia tożsamości narodowej wśród dzieci. Akademię patriotyczną przygotowały dzieci z grupy IX wraz ze swoimi paniami. Pani Dyrektor Małgorzata Saadoon przywitała gości i zapoznała z celem spotkania, utrwalając z dziećmi podstawowe symbole narodowe. Następnie Pani Wicedyrektor Mirosława Maciuka wspólnie z dziećmi przeczytała wiersz „Katechizm polskiego dziecka” i nastąpiło odśpiewanie hymnu narodowego. Sześciolatki z grupy IX zaprezentowały wiersze, piosenki i pieśni patriotyczne przygotowane na tę uroczystość. Na zakończenie wysłuchaliśmy „Ody do Radości”, aby uczcić również 15 Rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Delegacja z naszego przedszkola uczestniczyła także w miejskich uroczystościach Święta Konstytucji 3 Maja. Oddaliśmy symboliczny hołd Konstytucji w postaci złożenia wieńca i kwiatów pod Obeliskiem im. Konstytucji 3 Maja w Parku Miejskim.

Przygotowały: Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz