Bohater książki dla dzieci „Wzorowe Jajo” z serii Smaczna Banda i emocje pomoże każdemu i o każdej porze – pomaluje dom, zmieni opony, zaniesie do domu zakupy i zdejmie z drzewa przerażonego kotka. Przysługi to jego specjalność, a uczynność – drugie imię. Jajo pamięta o wszystkich poza… nim samym i łatwo przewidzieć, czym to się może skończyć.  Ale…czy można być dobrym jednocześnie dla siebie i dla innych? Ta mądra, pozytywna, a przy tym zabawna i wielopoziomowa opowieść to sposób na to, by w przystępny i bezpośredni sposób zaprosić dziecko do rozmowy o emocjach, uczuciach, życiowych priorytetach, stawianiu granic, a wreszcie – o szczęściu.

Smaczna Banda i emocje, to nowa na polskim rynku seria książek dla dzieci o emocjach, które pomogą najmłodszym i ich rodzicom uporać się z trudnymi uczuciami.  Książki z tego cyklu: Wzorowe Jajo, Niesforne ZiarenkoBystre Ciastko czy Skwaszone Winogrono to wspaniale zilustrowane książki, zawierające ciepłe opowiadania, pokazujące dzieciom, że nikt nie jest idealny, każdy czasem popełnia błędy, a dążenie do perfekcji może być wyczerpujące i obciążające dla zdrowia psychicznego. Ich autorem jest Jory John, a zabawne ilustracje to dzieło Pete’a Oswalda.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska-Ciep