Grupa druga ma za sobą blok tematyczny o nazwie bardzo adekwatnej do aktualnej pogody – „W marcu jak w garncu”. Dzieci dowiedziały się, skąd właściwie wzięło się to określenie i co oznacza. Wykonały pracę plastyczną przedstawiającą kałużę rozdmuchując słomką farbę oraz kwiat hiacynt – wykorzystując technikę stemplowania paluszkiem. Oprócz tego zapoznały się z takimi piosenkami, jak „Uciekaj Zimo” oraz „Kasza marcowa”. Samodzielnie przeprowadziły eksperyment – bałwanka ulepionego z sody z odrobiną wody polewały octem, obserwując przy tym zjawisko „rozpuszczania”. Dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach matematycznych z wykorzystaniem robota Genibot. Aby zebrać rozłożone na macie kwiatki musiały mu najpierw prawidłowo zakodować drogę do przebycia. Przedszkolaki chętnie brały udział w zajęciach oraz ćwiczeniach i zabawach ruchowych.

Przygotowała: Urszula Michaluk

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od 1 do 6 przedstawiają eksperyment z bałwankiem. Kolejnych 5 zdjęć ukazuje zajęcia z wykorzystaniem robota Genibot. Na następnych zdjęciach dzieci naśladują wiatr i deszcz o różnym nasileniu. Dwa ostatnie zdjęcia ukazują wykonane prace plastyczne.