Dnia 8.03.2024 w Przedszkolu nr 5 odbyły się warsztaty pszczelarskie. Odwiedził nas pan pszczelarz z białostockiej Grupy Imago, który swoimi opowieściami, fotografiami i narzędziami przeniósł nas do prawdziwie „pszczelej przygody”. Zajęcia w grupie drugiej, trzeciej i czwartej poprowadzone były w bardzo ciekawy sposób. Dzieci dowiedziały się m.in.: po co pszczelarzowi specjalny strój; jak wygląda prawdziwy (pusty) ul; jak prawidłowo należy się zachowywać w towarzystwie pszczół. Oprócz tego poznały zasadę działania oraz zastosowanie podkurzacza do pszczół, ale przede wszystkim miały okazję zobaczyć z bliska najprawdziwsze pszczoły – zamieszkujące szklany ul. Była to oczywiście najatrakcyjniejsza część warsztatów dla każdego dziecka. Każdy oprócz własnoręcznie wykonanej świeczki z węzy pszczelej otrzymał również Dyplom Młodego Pszczelarza. Każda z grup natomiast otrzymała certyfikat „Placówka wspierająca życie pszczół” oraz paczuszkę nasion miododajnych.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Weronika Sadera, Ewelina Kiprianiuk, Urszula Kiryluk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych zdjęciach widać dzieci z grupy drugiej. Czterolatki siedzą na dywanie i słuchają opowieści zaproszonego gościa. Następnie otrzymują płatek wosku, który skręcają wraz z knotem tworząc świeczkę. Następnie pozują do wspólnej fotografii. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci z grupy trzeciej uczestniczące w tych samych zajęciach. Ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci sześcioletnie biorące udział w warsztatach.