W dniu 05.03.2024 czterolatki z budynków A i B wybrały się do Hajnowskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. „Smocze opowieści”. Scenariusz do spektaklu przygotowany został w oparciu o książkę Barbary Tylickiej “O krakowskich psach i kleparskich kotach. Polskie miasta w baśni i legendzie”. Białostocki Teatr Króla przedstawił dzieciom nietypowego Smoka Heńka – nietypowego, ponieważ nie jadł on owiec… Wolał natomiast żywić się polskimi legendami! Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że „nadgryzione” legendy nigdy się nie kończą.

Smok przybliżył nam legendy o: „O powstaniu Wisły”, „O krakowskich psach i kleparskich kotach”, „O Bazyliszku” oraz „O toruńskich piernikach”. Dzieci mogły się przenieść do fantastycznego świata, w którym towarzyszyły Heńkowi we wszystkich jego perypetiach. Smok razem z napotkanymi bohaterami: rzeką Wisłą, Janem Ślązakiem, Psem Brysiem oraz Toruńskim Piekarzem starali się naprawić bieg zdarzeń i doprowadzić legendy do końca. Dzieci miały okazję do obcowania ze sztuką oraz treningu właściwego zachowania podczas spektaklu teatralnego.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska-Ciep, Justyna Stawarz, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają podróż autokarem do HDK. Kolejne 6 zdjęć ukazuje aktorów z białostockiego Teatru Króla na scenie. Na pozostałych zdjęciach widać czterolatki zasiadające na widowni.