W dniu 16.02. Przedszkole nr 5 odwiedziła rozśpiewana grupa Arte-Muza z Białegostoku. Muzycy przedstawili w obydwu budynkach przedszkola cudowne widowisko muzyczne pod tytułem „Jak nuty uciekły w świat”. Dzieci zostały zaproszone na lekcję muzyki, na której okazało się, że … na pięciolinii brakuje nut, które tworzyły gamę! Zostały więc zaangażowane w inspirującą podróż do świata muzyki, aby je odnaleźć. Przy pomocy magicznego balonu odwiedziliśmy Czechy, Dominikanę, Etiopię, Finlandię, Grecję, Austrię, Hiszpanię i Chiny. Poznaliśmy piękne utwory muzyczne i tańce typowe dla danego zakątka świata. Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz piękne aranżacje muzyków udało się odnaleźć wszystkie brakujące elementy.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Diana Podsiadlik

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od 1 do 15 przedstawiają audycję muzyczną w budynku A, natomiast kolejne 13 – w budynku B. Dzieci biorą aktywny udział w muzycznych zabawach, są zapraszane na środek, przebierają się i grają na różnych instrumentach.