Zima w tym roku nas rozpieszcza już dawno nie widzieliśmy tyle śniegu co teraz. Okazuje się, że bałwana można lepić na różne sposoby. Dzieci 5 – 6 letnie uczęszczające na terapię indywidualną i grupową wzięły udział w zajęciach oddechowych. W trakcie spotkań
z dziećmi logopeda utrwalała prawidłowy tor oddechu. Przedszkolaki wykonywały ćwiczenia z zakresu wydłużania fazy oddechu oraz usprawniały mięsień okrężny ust wykonując ćwiczenia oddechowe przy użyciu słomki.

Ćwiczenia logopedyczne usprawniające oddech są niezmiernie ważnym wstępem do prawidłowej artykulacji. Dziecko będące w terapii powinno panować nad swoim oddechem.
W związku z tym żadne ze spotkań z logopedą w naszym przedszkolu nie omija tego zagadnienia.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska – logopeda

Galeria zdjęć: Na dwóch zamieszczonych zdjęciach widać dzieci wykonujące ćwiczenia oddechowe. Dzieci za pomocą słomki przenoszą kawałki papieru. Ćwiczą oddech i usprawniają mięsień okrężny ust.