Przedszkolaki z wszystkich grup na Filii wzięły udział w zimowym turnieju. Poza wyśmienitą zabawą i integracją między dziećmi, głównym tematem turnieju było podwyższenie świadomości dzieci – w jaki sposób zachować bezpieczeństwo zimą.

Oprócz zagadek i ciekawostek na temat bezpieczeństwa zimą, dzieci przede wszystkim uczestniczyły w licznych konkurencjach sportowych. Prawdziwą furorę zrobiła „tafla lodu” z folii malarskiej. Dzieci również bardzo chętnie śpiewały i tańczyły do ulubionych piosenek o zimie, takich jak: „Płatek śniegu”, Tupu tup po śniegu” czy „Zima zima”.

Podczas gdy młodsze dzieci odpoczywały po turnieju, przedszkolaki z grup VIII i IX kontynuowały zabawę na świeżym powietrzu. Z zaangażowaniem uczestniczyły w konkurencjach sportowych oraz w biegach. Szczęśliwe wróciły do budynku przedszkola.

Cały turniej zimowy był fantastyczną okazją to świetnej zabawy wszystkich grup, jak i również poszerzenia wiedzy i świadomości o konieczności zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych.

Przygotowały: Nauczycielki grup z Filii

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęciaukazują przywitanie się wszystkich uczestników turnieju i rozgrzewkę. Cztery kolejne zdjęcia to zagadki i zabawa z folią malarską. Dziewięć następnych zdjęć przedstawia dzieci podczas konkurencji sportowych i zabaw muzyczno-ruchowych. Na pięciu kolejnych zdjęciach widzimy dzieci z grup VIII i IX w trakcie konkurencji sportowych oraz podczas biegu na świeżym powietrzu. Dwa ostatnie to zdjęcia grupowe na tle zimowej scenografii.