Dbając o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii, tuż przed ich rozpoczęciem w grupie trzeciej odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji. Podczas spotkania policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w czasie zimowego aktywnego odpoczynku. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Dzieci mogły przypomnieć sobie, w jaki sposób należy zachować się, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Utrwaliły również informacje o tym, jak reagować przy spotkaniu obcego psa, przy czym zaprezentowały pozycję bezpieczną, tzw. „żółwia”. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Grygorukowi za wizytę i troskę o bezpieczeństwo przedszkolaków!

Przygotowały: W. Sadera, E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia 1-4 przedstawiają dzieci biorące udział w rozmowie z policjantem na temat bezpiecznych ferii. Na 5 zdjęciu dzieci prezentują pozycję bezpieczną tzw. „żółwia”. Na 6 zdjęciu widać dzieci wręczające gościowi pamiątkową laurkę.