W dniu 19.01.2024 w grupie czterolatków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziadkowie zostali zaproszeni na część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki oraz tańce. Wnuki ochoczo zaprezentowały utwory, takie jak: „Babciu, droga babciu”, „Tupu, tup po śniegu”, czy też „Wiwat Babciu, wiwat Dziadku”. Dzieci przedstawiły improwizacje taneczne do piosenek „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Babciu, Dziadku”, „Gąsienica Basi” , a także zatańczyły taniec ze wstążkami do utworu J. Brahmsa „Walc”. Na koniec uroczystości pociechy zaśpiewały gromkie „Sto lat” na cześć ukochanych dziadków i wręczyły im przygotowane wspólnie z nauczycielkami laurki oraz upominki. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia na ściance dekoracyjnej. Serdecznie dziękujemy gościom za tak liczne przybycie a rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

Przygotowały: Urszula Michaluk, Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Dwa pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci recytujące wiersze. Następne trzy zdjęcia ukazują taniec dzieci ze wstążkami. Następnie dzieci siedzą jeden za drugim i naśladują ruchy do piosenki. Na kolejnym zdjęciu dzieci tańczą w parach. Następne pięć zdjęć przedstawia improwizację ruchową z serduszkami, podczas której jedna z dziewczynek przygrywa na dzwoneczkach. Na kolejnym zdjęciu dzieci wraz z nauczycielkami śpiewają Sto Lat zaproszonym gościom. Następnie dzieci wręczają swym dziadkom prezenty i zasiadają do słodkiego poczęstunku przy wspólnym stole. Na ostatnich fotografiach dziadkowie wraz ze swoimi wnukami pozują przy ściance dekoracyjnej do zdjęć.