Dzieci z grupy czwartej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością wybrały się w odwiedziny do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hajnówce. Celem odwiedzin było kształtowanie postawy otwartości, zrozumienia i akceptacji innych oraz okazją do integracji dzieci pełnosprawnych z osobami niepełnosprawnymi. Sześciolatki poznały bliżej funkcjonowanie placówki oraz obserwowały, jak spędzają czas osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Ciekawym doświadczeniem było spotkanie z osobą niewidomą. Dzieci dowiedziały się, że osoby niewidome mogą czytać, miały możliwość obserwowania jak osoba niewidoma odczytuje tekst za pomocą alfabetu Brailla. Mogły również doświadczyć jak to jest być osobą nie w pełni sprawną ruchowo korzystającą z wózka inwalidzkiego. Dziękujemy wszystkim pracownikom i podopiecznym WTZ w Hajnówce za niezapomnianą lekcję tolerancji i akceptacji osób z niepełnosprawnościami.

Przygotowały: I. Kuryś, K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Zdjęcie pierwsze wykonano dzieciom w sali przedszkolnej podczas rozmowy. Zdjęcie od drugiego do trzynastego ukazuje pobyt dzieci w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Hajnówce zwiedzanie poszczególnych sal warsztatowych, podziwianie niesamowitych prac rękodzielniczych wykonanych przez podopiecznych WTZ. Ostatnie zdjęcie przedstawia prace dzieci wykonane po powrocie do przedszkola.