„Czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką. Przy mądrym wsparciu dorosłego literatura dziecięca staje się wspaniałym przewodnikiem pomagającym młodemu „czytelnikowi” odkrywać otaczający go świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk.

Naszą grupę odwiedził tata Kuby, pan Tomek, który przeczytał dzieciom kilka interesujących opowiadań z serii Grzegorza Kasdepke „ Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki”. Wprowadził dzieci w świat zagadek „kryminalnych”, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki. Wątki „kryminalne” dotyczą różnych zjawisk, z którymi mali czytelnicy spotykają się na co dzień, jak np. roztrzaskanie na balkonie wazonu z wodą przez mróz. Próby ich wyjaśnienia uczą logicznego myślenia i wyciągania wniosków. Na końcu książki zamieszczone są rozwiązania zagadek.

Dziękujemy Panu Tomkowi za wspólnie spędzony czas !!!

Opracowały: Emilia Bołtryk, Natalia Zarecka

Opis galerii zdjęć: Na pierwszym zdjęciu widzimy okładkę książki Grzegorz Kasdepke „ Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki”. Na kolejnych zdjęciach 2-5 widać Pana Tomka czytającego dzieciom książkę. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci oglądające książkę.