Podczas kolejnego dnia pobytu niemieckich gości, w grupie piątej odbyły się zajęcia praktyczno-techniczne prowadzone przez niemiecką nauczycielkę. Dzieci miały za zadanie wykonać na plastrze drewna jesienny liść z włóczki przy pomocy gwoździ i młotka. Dzięki tłumaczeniu Pani Lucyny dzieci  wykazały się znajomością oznak jesieni, nazwami drzew oraz rozumiały pytania, polecenia i instrukcję wykonania zadań. Wbijanie gwoździ sprawiło dzieciom ogromną frajdę. Prace można podziwiać w szatni.

Przygotowała: Alina Lipczyńska, Anna Sacharczuk

Opis galerii zdjęć: zdjęcia 1-3 przedstawiają pierwszą, teoretyczną część zajęć. Na zdjęciu 4 i 5 widzimy podział dzieci na zespoły. Kolejne 4 zdjęcia pokazują dzieci obrysowujące kontury liści na krążku z drewna. Następne zdjęcia 10-15 przedstawiają dzieci podczas pracy w asyście nauczycielek. Ostatnie 16 zdjęcie  jest grupowe, eksponujące efekt pracy dzieci.