W poniedziałek, 26 czerwca, dzieci z grup pierwszej i drugiej udały się na spotkanie z pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w celu poszerzenia wiedzy o tym, jak bezpiecznie spędzić wakacje. Przed częścią edukacyjną spotkania, panie policjantki zaprosiły przedszkolaków do zapoznania się z pojazdami znajdującymi się na wyposażeniu placówki. Panie zaprezentowały dzieciom wozy ich sygnały świetlne i dźwiękowe, po czym dzieci miały okazję wsiąść na motor i do auta. Po tych atrakcjach dzieci wspólnie z paniami policjantkami udały się na spacer do parku, gdzie rozłożyły kocyki w cieniu drzew, żeby porozmawiać o bezpiecznym letnim wypoczynku. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo nad wodą, w parku, lesie, mieście i własnym podwórku. Z pomocą pracowniczek komendy usystematyzowały i poszerzyły swoją wiedzę. Po części edukacyjnej młodsze dzieci wróciły do przedszkola, a starsze udały się jeszcze na znajdujący się w parku plac zabaw, żeby pod okiem policjantek wdrażać się do bezpiecznej letniej zabawy. Wracając do przedszkola czterolatki czekała pożegnalna niespodzianka koło Komendy Policji w postaci baloników dla nich oraz ich młodszych koleżanek i kolegów.

Serdecznie dziękujemy za możliwość spotkania oraz zapewnienie dzieciom nauki i dodatkowych atrakcji!

Przygotowały: E. Kiprianiuk, B. Dmitruk, I. Zaniewska-Ciep

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dziesięć zdjęć przedstawia dzieci zapoznające się z policyjnymi pojazdami. Na jedenastym zdjęciu widać dzieci idące do parku prowadzone przez Panią Dominikę. Zdjęcia 12-15 ukazują dzieci siedzące na kocykach podczas pogadanki o bezpieczeństwie. Zdjęcia 16-20 przestawiają czterolatki bawiące się na placu zabaw. Ostatnie zdjęcie ukazuje wręczanie dzieciom baloników przez Panią Dominikę.