W ramach realizacji projektu Ministerstwa Zdrowia „Zdrowe Dzieci” przedszkolaki z grupy drugiej wzięły udział w grze z fabułą „Detektyw Witaminka i Sekret Piramidy”. Dzieci wspólnie podążały tropem strzałek prowadzących do wiadomości pozostawionych w przedszkolu przez Detektywa i w wielkim zaangażowaniem wykonywały zlecone przez niego zadania ruchowe oraz odgadywały zagadki dotyczące zdrowej żywności. Ich pracowitość zaowocowała – udało im się zdobyć wszystkie części piramidy zdrowego żywienia i stylu życia, a w nagrodę mieli okazję miło spędzić czas na świeżym powietrzu podczas zabaw z chustą animacyjną i truskawkowego pikniku. Dzięki tym zajęciom dzieci w aktywny sposób utrwaliły zdrowe nawyki związane z odżywianiem i stylem życia.

Przygotowały: E. Kiprianiuk, B. Dmitruk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na dywanie i słuchające zasad gry przedstawianych przez nauczycielki. Na zdjęciach 2-11 dzieci podążają szlakiem strzałek i wykonują zadania zapisane w listach od Detektywa Witaminki. Na zdjęciach 12-16 widać drużyny układające puzzle przedstawiające piramidę zdrowego żywienia i stylu życia, a na zdjęciach 17-20 przedstawiciele drużyn pozują z wyklejonymi piramidami. Kolejne dwa zdjęcia ukazują dzieci bawiące się w kole z chustą animacyjną. Na ostatnich trzech zdjęciach dzieci siedzą na kocykach biorąc udział w truskawkowym pikniku.