Dzieci z grupy pierwszej wybrały się do Hajnowskiego Domu Kultury na seans filmowy bajek z serii „Kicia Kocia”. Trzylatki po raz pierwszy widziały salę kinową, rozkładane siedzenia i wielki biały ekran. Gdy zgasły światła, zrobiła się cisza a dzieci z zaciekawieniem oglądały bajki. Każdy odcinek stawiał tytułową bohaterkę przed przeróżnymi, życiowymi sytuacjami ucząc tym samym widza jak radzić sobie z trudnościami dnia codziennego. Dzieci w łatwy sposób mogły odnaleźć w bohaterach siebie i swoich przyjaciół. Z pozoru zwykłe czynności, takie jak: przygotowywanie posiłków, poznawanie nowych przyjaciół, przeżywanie choroby- pomagały dzieciom przyswajać czasem niełatwe emocje. Seans filmowy bardzo podobał się wszystkim dzieciom, na koniec słychać było nawet oklaski i okrzyki zachwytu.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych zdjęciach dzieci siedzą w sali kinowej i oczekują na seans filmowy. Następnie dzieci czekają na przystanku autobusowym na transport. Na dwóch ostatnich zdjęciach dzieci jadą autobusem MPK obserwując przez okna nasze piękne miasto.