Drodzy Rodzice, przedstawiam Wam kolejną propozycję na wspólne zabawy
z dzieckiem, do których inspiracją będzie książka „Oswoić potwora gniewu” Holi Forman Patel. Doskonale wiecie, że każdy z nas miewa gorsze dni i czasem się gniewa. Nie ma w tym nic złego ponieważ, wszystkie emocje które mamy są ważne i potrzebne. Nie ma złych emocji one po prostu są i trzeba je zaakceptować. Tak naprawdę znaczenie ma to, czy nie przyjmują one nad nami kontroli, a także w jaki sposób je wyrażamy. Książka „Oswoić potwora gniewu” zawiera ponad 50 wesołych ćwiczeń, które pomogą Waszym dzieciom zrozumieć gniew, zaakceptować to uczucie i się z nim uporać. Autorka zabierze Wasze dzieci w podróż, podczas której znajdziecie sposoby na radzenie sobie z gniewem. Dowiecie się, jak inne dzieci przeżywają gniew, jak sobie z nim radzą oraz odkryjecie wskazówki po których dziecko będzie mogło rozpoznać kiedy w jego ciele pojawia się ta emocja. Znajdziecie tam również odpowiedź na pytanie, co jest jego przyczyną gniewu i, jak można zapobiec jego wyładowaniu w sposób bezpieczny. Polecam serdecznie zabawa z tą książką to wspaniała przygoda.

Przygotowała – Katarzyna Łysakowska