Dnia 30 maja odbyło się podsumowanie XII edycji Rodzinnego Konkursu Fotograficznego, w tym roku pod hasłem „Podlaska przyroda w bajkowej scenografii”. Z zebranych zdjęć powstała przepiękna wystawa. Na fotografiach królowały miejsca charakterystyczne dla naszego regionu a osoby na zdjęciach poprzebierane były za bajkowe postacie. Autorzy zdjęć wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnym podejściem do tematu. Nasz konkurs miał na celu:

• Poznawanie piękna podlaskiej przyrody, bliższych i dalszych miejsc okolic Hajnówki;
  • Zachęcanie do uprawiania czynnego wypoczynku połączonego z zabawą w gronie rodzinnym;
  • Propagowanie i wzmacnianie pozytywnych więzi pomiędzy najbliższymi poprzez wspólne działanie;
  • Zainteresowanie dzieci literaturą dziecięcą; propagowanie wspólnego czytania;
  • Popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie aktywności twórczej;
  • Stymulowanie twórczego myślenia podczas wspólnych działań;
  • Rozwijanie zainteresowań fotografowaniem jako jednej z kreatywnych form spędzania wolnego czasu rodziców z dzieckiem;
  • Umożliwienie dzieciom i rodzicom zaprezentowania swojego talentu.

W konkursie wzięło udział 39 dzieci z dziewięciu grup wiekowych wraz z rodzicami. Dzięki hojności naszych sponsorów zebraliśmy pokaźną sumę pieniędzy, jak i nagród rzeczowych. Sponsorami nagród w naszym konkursie byli: Urząd Miasta Hajnówka; Bank Spółdzielczy, Zakład Drzewny Andrewpol, Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Książnica Podlaska, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Studio fotograficzne Klisz- Art., Nadleśnictwo Hajnówka, Nadleśnictwo Browsk. Przed oficjalnym rozdaniem nagród, dzieci z grupy pierwszej i drugiej wystąpiły przed publicznością z piosenkami tematycznie związanymi z konkursem.

Jury w składzie: pani Agnieszka Kazberuk- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej; pani Joanna Kisielewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej, pan Marek Bubul- fotograf; pani Małgorzata Saadoon- Dyrektor Przedszkola nr 5, pani Mirosława Maciuka- Wice Dyrektor Przedszkola nr 5- miało wielki dylemat, jak spośród tylu pięknych zdjęć, wybrać te fotografie, które spełniają wszystkie kryteria konkursowe. Oceniając prace jury brało pod uwagę: pomysłowość, stronę artystyczną, zaangażowanie dzieci i rodziców w projekt a przede wszystkim, czy zdjęcie jest tematycznie związane z tytułem konkursu. Jury postanowiło przyznać trzy I Miejsca, trzy II Miejsca, trzy III Miejsca oraz 14 wyróżnień. Oto nagrodzeni:

Pierwsze Miejsce: Bartosz Czykwin, Lena Czurak, Tymoteusz Szykuła

Drugie Miejsce: Magdalena Niczyporuk, Aleksandra Iwaniuk, Zofia Gaszczyńska

Trzecie Miejsce: Aleksandra Bortniczuk, Jakub Rybiński, Hanna Lubartowicz

Wyróżnienia: Gabriel Szykuła, Klaudia Mucha, Jowita Salińska, (Nadia Dudarenko, Miłosz Kuszczuk, Lena Żukowicka)- za wspólne zdjęcie, Zofia Drozd, Iga Żukowicka, Hanna Kobus, Blanka Zaniewska, Małgorzata Ginszt, Filip Urynowicz, Maria Surel, Julia Trusiewicz, Wiktoria Choroszewska, Emilia Miszczuk.

Pozostałe dzieci otrzymały dyplomy i upominki za udział. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich rodzicom, bo naprawdę wystawa wyszła wspaniała.

Przygotowały: Iwona Zaniewska- Ciep, Ewelina Kiprianiuk, Justyna Stawarz, Barbara Dmitruk, Katarzyna Łysakowska.

Opis galerii zdjęć: Pierwsze trzy zdjęcia przedstawiają organizatorki konkursu na tle wystawy witające wszystkich gości. Czwarte zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników konkursu siedzących na widowni w szatni. Cztery kolejne zdjęcia przedstawiają występ dzieci z grupy pierwszej a następnie występ dzieci z grupy drugiej. Na pozostałych zdjęciach widać kolejne podchodzące dzieci, którym wręczane są dyplomy i nagrody. Ostatnie zdjęcie przedstawia wszystkich zebranych uczestników uroczystości pozujących do wspólnej fotografii.