Kochani Rodzicejeżeli wraz ze swoim dzieckiem lubicie książki ciekawe, pięknie zilustrowane i wzruszające, polecam książkę „Gdzie mieszka szczęście” autorstwa Barry’ego Timmsa.
To wspaniała lektura skierowana do najmłodszych w wieku od 3 do 5 lat, która nie tylko bawi, ale także zmusza do refleksji i uczy doceniania tego, co się ma, oraz patrzenia nieco głębiej na życie. Bohaterami książki są trzy urocze myszki. Każda z nich mieszka w innym domku, a ich mieszkania bardzo się od siebie różnią. W lekturze poruszana jest bardzo ważna kwestia, trzeba bowiem zdecydować, która myszka jest najszczęśliwsza. „Gdzie mieszka szczęście” uczy dziecko, że najważniejsze jest nie to, co mamy, ale czy potrafimy to docenić. Wzruszająca lektura okraszona jest pięknymi, kolorowymi ilustracjami i zachęca dziecko do nauki czytania.

Barry Timms to autor opowiadań dla dzieci i rysownik, szczególnie lubi tematy bliskie także dzieciom. Tworzy barwne historie, które niosą za sobą ważne przesłanie. Jeśli twojej pociesze spodobało się „Gdzie mieszka szczęście, koniecznie sięgnijcie także po drugą przetłumaczoną na język polski książkę autora pod tytułem „Pomocnicy Mikołaja”. Opowieść ta idealnie pasuje do klimatu świątecznych przygotowań i pokazuje, jak ważne jest pomaganie innym w potrzebie i empatia.
Wśród książek skierowanych do najmłodszych polecamy również:
– „Nie bój się misiu!” Caroline Pedler, Steve’a Smallmana oraz Agaty Byry – pięknie opowiada o strachu i o tym, jak go ujarzmić,
– „Gdzie jest Amos?” Philipa Steada – wielokrotnie nagradzana, opowiadająca o tym, jak ważna jest troska o innych i dobroć,
– „Mogę być w waszej paczce?” Kelly John, która porusza niezwykle ważny i często delikatny temat przynależności i odnajdowania się w grupie.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Opracowały: Joanna Suchodoła, Urszula Kiryluk