Szanowni rodzice,

Empatia stanowi podstawy zdrowych i silnych relacji. To super moc, która pomaga nam dogadywać się z ludźmi zrozumieć ich uczucia i zachowania oraz skutecznie rozwiązywać konflikty. Odgrywa ona także bardzo ważną rolę w rozwoju emocjonalnym i społecznym dziecka. Dlatego tak istotne jest aby pracować nad nią już od najmłodszych lat. Dlatego polecam wam super podręcznik pt. „Empatia 48 ćwiczeń, które nauczą dziecko wyrażać swoje emocje, rozumieć innych oraz dbać o relacje” autorstwa Hiedi France. Książka napisana jest zrozumiałym językiem oraz zawiera mnóstwo wciągających gier i zabaw które spodobają się dzieciom. Znajdziecie tu niemal 50 różnorodnych ćwiczeń które pomogą Waszym dzieciom rozwijać umiejętność empatii. Możecie wykonywać je wspólnie albo dziecko może pracować nad nimi samodzielnie dzięki tej książce Twoje dziecko nauczy się:

• rozwiązywać konflikty,
  • nawiązywać i podtrzymywać przyjaźnie,
  • współpracować w grupie,
  • okazywać innym troskę i życzliwość,
  • mówić przepraszam,
  • słuchać aktywnie,
  • wyrażać swoje emocje,

Polecam serdecznie, czas spędzony z tą książką będzie wspaniałą przygodą.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska  – logopeda