Magnesowe czary – koło przyrodnicze w ramach projektu „Przedszkola bez barier”

Podczas zajęć z koła przyrodniczego trzy i czterolatki poznały budowę i właściwości magnesu. Za pomocą własnych doświadczeń i obserwacji dowiedziały się, które przedmioty przyciąga magnes, a których nie. Dla dzieci było to niezwykłe, tajemnicze zjawisko, niczym magia…  Eksperymentowanie różnymi magnesami okazało się być świetną zabawą.

Podczas zajęć w terenie, przedszkolaki sprawdzały „Co w trawie piszczy?” Podziwiały budzącą się do życia przyrodę, a zwłaszcza wspaniałe stokrotki w ogrodzie przedszkolnym.

Przygotowała: Justyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od 1 do 16 przedstawiają dzieci podczas zabaw z magnesami. Następnie zdjęcia od 17 do 20 ukazują dzieci podczas obserwacji przyrodniczych w ogrodzie przedszkolnym.