Trzylatki brały udział w zabawach, których głównym bohaterem była gąsienica. Na początku wysłuchały książki pt. „Bardzo głodna gąsienica”, dzięki której poznały cykl rozwoju motyla, przeliczały do pięciu i zapamiętywały dni tygodnia. Następnie brały udział w zabawach z wykorzystaniem maty do kodowania. Układały koła nazywając kolory, powtarzały sekwencję kolorów według wzoru. Naśladowały ruchy za nauczycielem oraz wykonywały polecenia do piosenki „Gąsienica Basi”. Na koniec dzieci wykonały zadanie w kartach pracy.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci słuchają uważnie czytanej przez nauczyciela książki. Na kolejnych siedmiu zdjęciach dzieci biorą udział w zabawie ruchowej, naśladują ruchy i odkodowują ruch przypisany do odpowiedniego koloru. Na kolejnych trzynastu zdjęciach dzieci bawią się przy macie do kodowania: układają koła i nazywają kolory; tworzą sekwencję kolorów według kodu. Kolejne pięć zdjęć przedstawia dzieci siedzące na dywanie jedno za drugim, biorących udział w zabawie muzyczno-ruchowej do piosenki Gąsienica Basia. Cztery ostatnie zdjęcia przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach i uzupełniające karty pracy.