W środę, 26 kwietnia, w obu budynkach przedszkola mieliśmy wielką przyjemność gościć muzyków z grupy ARTE-MUZA z audycją pod tytułem „Niezwykłe wybryki Doktora Muzyki”. Pani Doktor Muzyka „zabrała” nas do swojego gabinetu, w którym przyjmowała pacjentów, którzy borykali się z takimi emocjami jak smutek, nieśmiałość i złość. Niezwykły lekarz pomagał swoim pacjentom posługując się muzyką jako lekarstwem, w humorystyczny sposób opowiadając jak należy stosować jego „leki”. Audycja zachęciła dzieci nie tylko do słuchania utworów ilustrujących różne emocje, ale również do wspólnego śpiewania i ćwiczenia. Przekonały się, że muzykoterapia rozwija wrażliwość, wyobraźnię, a także pomaga uporać się z trudnymi i niechcianymi emocjami.

Przygotowały: E. Kiprianiuk, J. Stawarz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia przedstawiają przedszkolaków podczas audycji muzycznej: pierwsze osiem zdjęć przedstawia dzieci z budynku A, a kolejne siedem dzieci z budynku B.