Trzylatki z grupy pierwszej zaprosiły panią bibliotekarkę, która zaprezentowała dzieciom ciekawe pozycje książkowe związane z ekologią. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały jednej z bajek; w skupieniu obejrzały ilustracje i podzieliły się wiedzą na temat otaczającej nas przyrody. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacenie słownictwa i pobudzenie wyobraźni. Pani bibliotekarka zwracała uwagę dzieci na poznawcze walory książek, sytuacje humorystyczne, kolorowe ilustracje. Zachęcała przedszkolaków do odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej i wypożyczania książek. Serdecznie dziękujemy pani Asi za ciekawe zajęcia i zainteresowanie dzieci światem książek. Po spotkaniu dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska podsumowując zdobytą wiedzę.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych ośmiu zdjęciach dzieci siedzą na dywanie i oglądają książki przygotowane przez panią bibliotekarkę. Rozmawiają na ich temat, słuchają czytanej bajki. Trzy kolejne zdjęcia przedstawiają dziewczynkę wręczającą laurkę. Następnie cała grupa pozuje do wspólnej fotografii. Na ostatnich pięciu zdjęciach dzieci oglądają prezentację multimedialną na temat ochrony środowiska.