Z okazji Światowego Dnia Ziemi trzy i czterolatki spotkały się na wspólnej zabawie. Pani Ewelinka odczytała dzieciom wiersz o smutnej Ziemi a następnie przedszkolaki opisywały poszczególne ilustracje i zastanawiały się, czy chciałyby żyć na takiej Ziemia. Następnie czterolatki zaśpiewały piosenkę o przyrodzie i wspólnie z trzylatkami tańczyły do znanych im melodii. Podczas różnorodnych zabaw, dzieci rozpoznawały kolory koszy na śmieci, segregowały odpowiednio odpady. Układały pocięte na paski puzzle; zastanawiały się nad tym, co zanieczyszcza nasze powietrze i co można zrobić, aby zanieczyszczeń było mniej. Na koniec dzieci brały udział w zabawach ruchowych, podczas których pokonywały tor przeszkód.

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Barbara Dmitruk, Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie, słuchają opowiadania nauczycielki a następnie układają odpowiednio ilustracje. Na dwóch kolejnych zdjęciach dzieci śpiewają i tańczą. Następnie segregują śmieci do odpowiednich pojemników i biorą udział w zabawach muzycznych. Na sześciu kolejnych zdjęciach dzieci układają kosze z pociętych na paski obrazków. Następnie wszyscy tworzą długi korowód i tańczą w „ pociągu”. Na kolejnym zdjęciu widać dzieci siedzące na dywanie i oglądające ilustrację z zanieczyszczonym powietrzem. Następnie widać, jak dwoje dzieci układa puzzle o tematyce ekologicznej. Na pozostałych zdjęciach dzieci biorą udział w pokonywaniu toru przeszkód. Ostatnie zdjęcie przedstawia wszystkich uczestników imprezy.