31 marca 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Logopedyczny „Wierszyki Łamiące Języki”. Trzy ostatnie edycje przeglądu, były organizowane online, tym bardziej było nam niezmiernie miło ponownie zorganizować przegląd stacjonarnie. Jak co roku do uczestnictwa w naszym przedsięwzięciu zostały zaproszone dzieci z wszystkich przedszkoli na terenie miasta. Organizacja przeglądu ma na celu; wzmocnienie motywacji w kierunku pokonywania trudności językowych, integracja dzieci objętych terapią logopedyczną, rodziców i logopedów, kształtowanie i wzbogacanie słownictwa dziecka, rozwijanie pamięci odtwórczej, doskonalenie dykcji, rozwijanie umiejętności słuchania innych,

Przybyłych gości przywitała pani dyrektor Małgorzata Saadoon. Następnie w ramach rozgrzewki aparatu mowy logopeda przeprowadził z zebranymi przedszkolakami ćwiczenia artykulacyjne. Wszystkie dzieci były wspaniale przygotowane, pięknie i wyraźnie recytowały przygotowane wiersze. Z niesłychaną dbałością i  precyzją artykułowały trudne dla nich głoski czy wyrazy.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie wszystkim logopedom nauczycielom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do tego, iż dzieci mogły w tak doskonały sposób zaprezentować się. Dziękujemy również dzieciom za chęć uczestnictwa w naszym przeglądzie, oraz za to, że nie zważając na wady wymowy jakie posiadają z odwagą i uśmiechem recytowały wiersze.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów, którzy jak co roku nas nie zawiedli. Mamy tu na myśli Urząd Miasta w Hajnówce oraz PSS Społem w Hajnówce. Dziękujemy, zawsze możemy na Was liczyć, Wasze podarunki wywołują uśmiech na twarzach dzieci. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Przygotowały: Katarzyna Łysakowska, Zofia Kajdewicz

Opis galerii zdjęć: Dwie pierwsze fotografie przedstawiają uczestników w ujęciu grupowym. Na trzech kolejnych zdjęciach widać panią Dyrektor i panią Logopedę z Przedszkola Nr 5 podczas powitania Gości. Zdjęcie szóste i siódme prezentuje uczestników przed recytacją.
Na fotografiach od ósmej do trzynastej uczestnicy wraz z panią Logopedą wykonują ćwiczenia artykulacyjne. Zdjęcia od czternastego do trzydziestego piątego prezentują uczestników Przeglądu podczas recytacji.