W piątek, 31 marca, w naszej grupie odbyło się drugie spotkanie z serii rodzic-ekspert. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć mamę Nadii – panią Karinę, która jest ratownikiem na hajnowskim basenie. Przekazała ona dzieciom wiele istotnych informacji na temat bezpieczeństwa w wodzie oraz postępowania w razie wypadków i sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Na przykładzie Nadii i Rity przedstawiła pozycję bezpieczną boczną ustaloną, u Nadii zaprezentowała opatrywanie ran i skaleczeń. Przy użyciu fantoma nauczyła przedszkolaki zasad i sposobu przeprowadzania resuscytacji. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, a poruszone treści bardzo ważne. Serdecznie dziękujemy za przybycie, przygotowanie i poświęcony nam czas!

Przygotowała: E. Kiprianiuk

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kółku z mamą Nadii podczas rozmowy na temat zasad bezpieczeństwa na basenie. Na drugim i trzecim zdjęciu Pani Karina prezentuje dzieciom znaki: zakaz skakania do wody, ratownik, a na kolejnych dwóch zdjęciach pokazuje kolory flag ratowniczych: białą oznaczającą zezwolenie na kąpiel i czerwoną oznaczającą zakaz kąpieli. Na kolejnych trzech fotografiach prezentuje zdjęcia przedmiotów potrzebnych w pracy ratownika: rzutki ratunkowej, koła ratunkowego, bojki ratowniczej. Na zdjęciach 9-12 pokazuje przebieg resuscytacji, a na 13 i 14 układa Nadię i Ritę w pozycji bezpiecznej bocznej ustalonej. Na kolejnych dwóch fotografiach prezentuje na przykładzie Nadii sposób opatrywania ran i skaleczeń na nodze: oczyszczanie i bandażowanie. Kolejne pięć zdjęć to kolaże ukazujące dzieci ćwiczące resuscytację. Na zdjęciu 22 dzieci wręczają mamie Nadii laurkę w podziękowaniu za ciekawe i pouczające spotkanie. Zdjęcie 23 to pamiątkowa fotografia grupowa. Ostatnie dwa zdjęcia ukazują dzieci kolorujące obrazki otrzymane od Pani Kariny.