Ostatni tydzień w grupie szóstej był bardzo pracowity. Nasze trzylatki zamieniły się w prawdziwych ogrodników i założyły swój własny ogródek na parapecie. Dzieci wysiewały zioła bazylii i rzeżuchy, posadziły cebulki kwiatów a także cebulki z których wyrośnie nam zdrowy szczypiorek. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy. Założyły również własną mini szklarnię w której posadziły fasolę w małych strunowych torebkach. Dzieci wspólnie ustaliły w jaki sposób należy opiekować się roślinami i obiecały codziennie o nich pamiętać i obserwować ich rozwój.

Przygotowały: Justyna Stawarz, Renata Bartoszewicz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia od pierwszego do ósmego przedstawiają dzieci podczas zakładania ogródka. Kolejne cztery ukazują dzieci podczas podlewania. Sześć następnych zdjęć przedstawia przedszkolaków podczas zakładania mini szklarni w torebkach strunowych. Kolejne zdjęcie to zdjęcie ogródka na parapecie. Ostatnie pięć zdjęć przedstawia dzieci podczas robienia pracy plastycznej – kolorowe hiacynty.