Sześciolatki z grupy dziewiątej na zajęciach bawiły się magnesami próbując wspólnie odkryć, jakie ma właściwości. Oglądały, więc różne magnesy, zbliżały je do siebie i zauważyły, że jedną stroną się przyciągają, a drugą odpychają. Sprawdzały, czy magnes przyciąga metalowe, drewniane, papierowe, gumowe, plastikowe przedmioty i doszły do wspólnego wniosku, że tylko metalowe. Dzieci uczestniczyły również w zabawie „Magnetyczne rybki” oraz samodzielnie przygotowywały trasy , po których za pomocą magnesów prowadziły metalowe autka. Dzięki tym zabawom badawczym przedszkolaki doskonaliły umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania oraz świetnie się bawiły.

Przygotowała: Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć: Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabaw badawczych z magnesami.