W miniony tydzień dzieci z grupy ósmej poznawały kosmos. Rozmaite zajęcia miały na celu rozbudzanie zainteresowań poznawczych i badawczych w zakresie pojęć związanych z środowiskiem przyrodniczym Ziemi oraz kosmosem, rozbudzanie wyobraźni oraz inwencji twórczej we wszystkich sferach rozwojowych, integrowanie grupy poprzez wspólne działanie. W ramach zajęć dzieci poznał wiele ciekawostek o  kosmosie, planetach, podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na księżycu. Zrozumieć wszechświat pomógł im również filmy edukacyjny. W trakcie rożnych aktywności dzieci poznawały planety Układu Słonecznego, które były inspiracją do stworzenia własnych niepowtarzalnych planet przy pomocy maszyny do kolorów. Poznały wygląd i strój astronauty i wybrały się w relaksacyjna podróż w kosmos z projektorem gwiazd. Temat kosmosu bardzo podobał się dzieciom, a wspólne zabawy dostarczyły wiele radości.

Przygotowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Na dwóch pierwszych zdjęciach przedszkolaki poznają mapę przedstawiającą Układ Słoneczny. Zdjęcia 3-6 przedstawiają zapoznanie dzieci z przekrojem kuli ziemskiej oraz globusem. Na zdjęciach 7-12 widać dzieci wykonujące pracę z wykorzystaniem maszyny do kolorów i farb. Zdjęcia 13-14 przedstawiają dzieci wykonujące karty pracy związane z tematyką tygodnia. Na zdjęciu numer 15 widać dzieci oglądające ruchomy Układ Słoneczny. Na  kolejnych trzech zdjęciach dzieci poznają atlas kosmosu przy pomocy pióra Albik. Przedostatnie zdjęcie przedstawia dzieci w czasie oglądania filmu edukacyjnego. Na ostatnim zdjęciu dzieci podziwiają kosmos dzięki specjalnemu projektorowi.