W dniu 11.01.2022r. odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków Filii Przedszkola Nr 5. Motywem przewodnim zabawy była podróż statkiem wokół kuli ziemskiej. Aktorzy teatru CoNieco przebrani za marynarzy przygotowali wspaniałą morską scenografię oraz mnóstwo zabaw z akcentami marynistycznymi. Przedszkolaki w podróży morskiej przemierzały różne morza i kontynenty. W Arktyce kibicowały w wyścigach pingwinów. Na kontynencie afrykańskim poznały sympatycznego Murzyna. Wybrane dziewczynki zatańczyły z nim romantyczny taniec, natomiast chłopcy – taniec wojenny. Murzynek w nagrodę przesłał uczestnikom konkursu słodkie murzyńskie buziaczki.

Inną konkurencją były wyścigi koni morskich. Dzieci z różnych grup miały okazję współpracować ze sobą dla osiągnięcia zwycięstwa wyścigach. Podczas balu nie zabrakło tańców grupowych oraz korowodów, a nawet romantycznego tańca – przytulańca. Największą radość sprawiło dzieciom spotkanie z ogromną kolorową meduzą żoną Króla Mórz Posejdona.

Pod koniec marynarskiego balu odwiedził dzieci gość  z Laponii – Święty Mikołaj. Po ustaleniu z dziećmi ,,stopnia ich grzeczności” oraz sprawności w sprzątaniu zabawek przekazał wszystkim przedszkolakom prezenty i złożył najlepsze życzenia noworoczne.

Dzieci były zachwycone balem marynarskim i serdecznie podziękowały aktorom teatru CoNieco za jego przygotowanie i prowadzenie. Niecierpliwie będą czekały na kolejną tak udaną imprezę. Do zobaczenia za rok….

Przygotowały: Nauczycielki z Filii Przedszkola Nr 5

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia przedstawiają dzieci podczas przywitania się aktorami Teatru CoNieco. Zdjęcia od trzeciego do piątego przedstawiają dzieci podczas wspólnego korowodu. Trzy kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci podczas konkurencji – wyścig gołębi pocztowych. Na kolejnych dziewięciu zdjęciach widać dzieci tańczące w parach, w kółeczku oraz podczas „tańca przytulańca” i tańca z ogromną kolorową meduzą.  Kolejne cztery fotografie przedstawiają dzieci podczas przechodzenia pod liną. Dwa następne zdjęcia to konkurencja – wyścigi pingwinów. Zdjęcia 24 i 25 przedstawiają taniec z sympatycznym Murzynkiem. Ostatnie dwa zdjęcia ukazują spotkanie przedszkolaków ze Świętym Mikołajem.