Dnia 12 grudnia w grupie pierwszej odbyły się zajęcia kulinarne przy współpracy rodziców. Dzieci zapoznały się z wybranymi tradycjami bożonarodzeniowymi, w tym rodzinnym przygotowywaniem pierniczków. Zaskoczyły swych bliskich krótkim występem, podczas którego zaśpiewały świąteczne piosenki. A następnie podzieliły się na dwie grupy i przystąpiły do ugniatania ciasta na pierniczki. Trzylatki wałkowały masę piernikową i wyciskały wybrane kształty za pomocą plastikowych foremek. Druga grupa dzieci dekorowała wcześniej wypieczone pierniki. Za pomocą magicznych mazaków, lukru, posypek, marcepanowych kulek, kolorowych gwiazdek- trzylatki ozdabiały brązowe ciasteczka. Część udekorowanych pierniczków dzieci zabrały ze sobą do domu a pozostałe smakołyki zostały zapakowane w woreczki i przekazane na Bożonarodzeniowy Kiermasz Pierników organizowany w naszym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwsze cztery zdjęcia dzieci siedzą na dywanie i słuchają ciekawostek o tradycjach bożonarodzeniowych, następnie śpiewają rodzicom świąteczne piosenki. Na kolejnych zdjęciach dzieci wałkują ciasto, wyciskają wzorki i dekorują pierniczki. Na ostatnim zdjęciu wszyscy uczestnicy warsztatów pozują do wspólnej fotografii.