Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które bardzo chętnie obchodzą nie tylko misie, ale również dzieci. Trzy i czterolatki z budynku A z tej okazji spotkały się na wspólne świętowanie w sali grupy drugiej. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ukochanego pluszaka i zaprosiło go do wspólnej zabawy pod okiem wychowawczyń. Nauczycielki przygotowały dla dzieci dużo misiowych atrakcji: prezentację multimedialną, zagadki, zabawy ruchowe, wierszyki i piosenki. Nie mogło również zabraknąć degustacji misiowego przysmaku: miodu. Zabawy z misiami sprawiły wszystkim dużo radości.

Przygotowały: E. Kiprianiuk, I. Zaniewska-Ciep, B. Dmitruk

Opis galerii: Pierwsze sześć zdjęć przedstawia dzieci oglądające prezentację multimedialną na temat misiów. Na kolejnych czterech zdjęciach widać ochotników rozwiązujących misiowe zadania prezentowane na ekranie. Na zdjęciu jedenastym dzieci biorą udział w misiowej gimnastyce ustawione w okręgu. Zdjęcia 12-13 przedstawiają zabawę z obrazkami „Misiowe miny”. Na zdjęciu czternastym widać jak Pani Iwonka czyta dzieciom wiersz o misiu. Zdjęcie piętnaste ukazuje dzieci śpiewające piosenkę o misiu na melodię „Mam chusteczkę haftowaną”. Na zdjęciach 16-17 widać jak Pani Basia recytuje dzieciom wiersz wdrażający do szanowania swoich pluszaków. Zdjęcia 18-19 ukazują zabawę taneczną z misiami. Zdjęcia 20-21 przedstawiają grę w memory, a 22 układanie misiów od najmniejszego do największego. Zdjęcia 23-24 ukazują degustację miodu na wafelkach. Na zdjęciu 25 dzieci bawią się w „Starego Niedźwiedzia”. Zdjęcia 26-28 to pamiątkowe fotografie grupowe po zakończeniu imprezy.