Kształtowanie kompetencji cyfrowych dzieci w formie zabawy to jedno z zadań przedszkola. Tym razem w zajęciach o emocjach towarzyszył nam sympatyczny robot Photon. „…Photon to robot edukacyjny wyposażony w nowoczesną technologię, potrafiący reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz uczy dzieci podstaw programowania”. Głównym zadaniem dzieci na zajęciach było zaplanowanie przejazdu Photona do każdego z obrazków, tak by robot miał okazję poznać emocje przeżywane przez ludzi. Dzieci dopasowywały również emocję do kontekstu sytuacyjnego przedstawionego na ośmiu fotografiach. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały emocje, określały swój stan emocjonalny, utrwalały pojęcia przestrzenne określając kierunki, rozwijały wyobraźnię i przede wszystkim miały okazję bezpiecznie korzystać z wysokich technologii.

Przygotowała: K. Litwiniec – Burnecka

Zdjęcia wykonała: K. Łysakowska

Opis galerii zdjęć: Siedem pierwszych zdjęć wykonano dzieciom i nauczycielce podczas zabawy z wykorzystaniem Photona. Zdjęcie ósme przestawia chłopca dobierającego odpowiednią fotografię pasującą do poznanej przez Photona emocji. Sześć kolejnych zdjęć wykonano dzieciom programującym przejazd Photona. Ostatnie zdjęcie przedstawia zabawę mimiczną.