W dniu 16 listopada w grupie ósmej odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez Panią Beatę. W ramach zajęć każde dziecko otrzymało glinę oraz narzędzia niezbędne do wykonania i zdobienia  pracy. Pani Beata omówiła technikę modelowania, odbicia materiału naturalnego oraz dekoracji, po czym przedszkolaki przystąpiły do działania. Ugniatając, wałkując, formując  i zdobiąc każde dziecko wykonało własne, niepowtarzalne prace. Poza kreatywną zabawą rozwijającą wyobraźnię i ekspresję plastyczną przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek związanych z ceramiką, poznały etapy powstawania i tworzenia przedmiotu ceramicznego.

Przygotowała: Natalia Zarecka

Opis galerii: Zdjęcie pierwsze przedstawia dzieci czekające na rozpoczęcie warsztatów. Zdjęcia 2- 5 przedstawiają dzieci podczas rozwałkowywania gliny. Na zdjęciach 6 -10 dzieci odbijają w glinie liście i starannie odrywają je aby pozostał odcisk. Na zdjęciu 11,12 i 13 dzieci ozdabiają swoje prace. Kolejne dwa zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące dowolne prace : miseczki, kubeczki. Ostatnie cztery zdjęcia przedstawiają dzieci malujące swoje wywroty z gliny.