Dnia 10 listopada 2022r. Filia Przedszkola nr 5 w Hajnówce wzięła udział w Ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.  Jest to akcja ogłoszona przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, która polega na wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego o symbolicznej godzinie 11:11. Wszystkie grupy przedszkolne – szósta, siódma, ósma i dziewiąta – wraz z całą kadrą pedagogiczną odśpiewały uroczyście hymn narodowy.

Z tej okazji każda grupa przygotowała małe wystąpienie w postaci piosenki bądź wiersza o Polsce, prezentując je w uroczystym ubiorze dla wszystkich zgromadzonych na głównym holu przedszkola. Udział w akcji jest jednym z  wielu działań podejmowanym w naszym przedszkolu. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości miała na celu kształtowanie postawy szacunku do naszego kraju i naszych symboli narodowych, a także rozszerzenie wiedzy na temat własnej Ojczyzny. Celem było również rozbudzenie zainteresowań dzieci dziejami Polski i Polaków.

Po krótkich wystąpieniach wszystkich grup, dzieci obejrzały film edukacyjny „Karolek i 11 Listopada” oraz miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą w zagadkach o Polsce.

Była to doskonała lekcja dla każdego z nas!

Przygotowały: Justyna Stawarz, Renata Bartoszewicz, Dorota Jurczuk, Beata Sakowska, Natalia Zarecka, Alicja Jurczak, Barbara Markiewicz, Lucyna Stawarz

Opis galerii zdjęć: Pierwsze zdjęcie przedstawia wszystkie grupy przedszkolne wraz z kadrą pedagogiczną podczas rozpoczęcia uroczystości. Drugie zdjęcie przedstawia wszystkich zgromadzonych podczas odśpiewania hymnu narodowego. Kolejne cztery zdjęcia przedstawiają grupę dziewiątą podczas wystąpienia.  Na następnych trzech zdjęciach widać grupę szóstą podczas wystąpienia. Następne cztery zdjęcia przedstawiają grupę siódmą i ósmą w trakcie wystąpienia. Zdjęcie następne przedstawia wszystkie grupy przedszkolne i Panią Dyrektor podczas wystąpienia. Kolejne cztery zdjęcia to zdjęcia grupowe.  Ostatnie zdjęcie przedstawia dzieci podczas oglądania filmu edukacyjnego.