Światowy Dzień Drzewa obchodzony jest 10 października. W tym roku dzieci z najstarszych grup przedszkolnych bawiły się wspólnie na imprezie. Zaproszonym gościem spotkania był leśnik Pan Wojciech Furmanek z Nadleśnictwa Hajnówka. Wstępem do zabaw było wysłuchanie wiersza P. Krzyżanowskiej „Sekrety drzew” czytanego przez leśnika. Podczas imprezy dzieci wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą. Poprawnie rozpoznawały i nazywały drzewa oraz trafnie dobierały do nich liście i owoce. Przedszkolaki miały okazję do różnorodnej aktywności. Uczestniczyły w zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych.

Nasz gość zaprosił dzieci do obejrzenia filmu o mieszkańcach naszego lasu.

Święto Drzewa było świetną okazją do propagowania idei ochrony przyrody, ale również możliwością współdziałania i integracji grup. Dziękujemy Nadleśnictwu Hajnówka a w szczególności Panu Wojtkowi za wizytę i upominki książkowe.

Przygotowały: E. Anchimiuk, A. Sacharczuk i K. Litwiniec – Burnecka

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia wykonano dzieciom i panu leśnikowi w trakcie słuchania czytanego wiersza. Trzy kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabawy ruchowej „spacer wśród drzew”. Na trzech następnych zdjęciach widoczne są dzieci dopasowujące liście i owoce do określonych gatunków drzew. Zdjęcie dziewiąte i dziesiąte wykonano dzieciom w trakcie zabawy ruchowej. Dwa kolejne zdjęcia ukazują dzieci podczas oglądania filmików przyrodniczych. Kolejne zdjęcia przedstawiają czytającego leśnika, dzieci siedzą na dywanie i zastanawiają się: dlaczego drzewa są takie ważne? Dwa kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci podczas zabawy ruchowej. Kolejne zdjęcia wykonano podczas wręczania obrazka wykonanego przez dzieci oraz upominków książkowych. Przedostatnie zdjęcie pamiątkowe przedstawia wszystkich uczestników imprezy. Na ostatnim zdjęciu widać prace dzieci zawieszone na ścianie przedstawiające drzewa.