Wszyscy wiemy, że w okresie przedszkolnym dziecko poznaje świat różnymi zmysłami. Kontakt z otoczeniem jest najważniejszy. Chcąc rozbudzać wyobraźnię dziecka i pogłębiać jego wiedzę o rzeczach odległych sięgamy do książki. W związku z tym przedszkolaki z grupy V zaprosiły do przedszkola Panie z Miejskiej Biblioteki. Na początku spotkania dzieci w skupieniu obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą jesieni. Następnie miały okazję zebrać informacje na temat funkcjonowania biblioteki w naszym mieście. Pani Asia przygotowała dzieciom bogaty księgozbiór książek dotyczący aktualnej pory roku oraz przeczytała dzieciom jesienną bajkę pt. ,,Najpiękniejszy ogródek Borsuka’’. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor oraz Pani Asia zachęciły dzieci do regularnego odwiedzania naszej biblioteki. W podziękowaniu za bardzo ciekawe spotkanie Panie otrzymały laurkę, którą w imieniu całej Grupy wręczył Filip U. Na podsumowanie dnia dzieci wykonały zakładki do książek, które zabrały do domu.

Przygotowały: J. Suchodoła, E. Anchimiuk

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych siedmiu zdjęciach dzieci oglądają prezentację i słuchają ciekawostek o jesieni , zaprezentowany jest księgozbiór jesiennych książek. Na kolejnych pięciu zdjęciach Pani Asia czyta dzieciom książkę pt. ,,Najpiękniejszy ogródek borsuka’’. Na kolejnym zdjęciu Filip wręcza laurkę. Ostatnie zdjęcia przedstawiają wykonywanie przez dzieci zakładek do książek.