15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się wesoło pobawić. Przedszkolaki z grupy drugiej również przyłączyły się do obchodów tego święta. Na wstępie dzieci obejrzały animację The Dot – Kropka, ukazującą historię Vashti, bohaterki książki Petera H. Reynoldsa. Później przyszła pora na trochę ruchu: kropkowy taniec, zabawa orientacyjno-porządkowa, pociąg i zabawa z elementem skoku obunóż. Na koniec dzieci ćwiczyły małą motorykę i dały upust swojej kreatywności w wyklejaniu plasteliną kropek, które „ożywały” z wykorzystaniem aplikacji Quiver.

Przygotowały: Ewelina Kiprianiuk, Barbara Dmitruk

Opis galerii: Na pierwszym zdjęciu widać dzieci oglądające animację. Kolejne siedem zdjęć ukazuje dzieci biorące udział w zabawach tanecznych i ruchowych. Na zdjęciu numer dziewięć grupa druga pozuje z kolorowymi kropkami z papieru. Zdjęcie dziesiąte i jedenaste przedstawiają dzieci wyklejające kropki plasteliną. Na dwóch ostatnich zdjęciach widać dzieci z wyklejonymi kropkami „ożywionymi” za pomocą aplikacji Quiver.