Trzylatki z grupy pierwszej miały okazję gościć u siebie panią policjant, która przybliżyła dzieciom zasady ruchu drogowego. Dzieci rozpoznawały znaczenie świateł w sygnalizatorze świetlnym, przechodziły przez makietę- pasy drogowe, zwracając uwagę na zmieniające się światła. Zapoznały się w wybranymi znakami drogowymi, spotykanymi przed przejściem dla pieszych. Samodzielnie przyklejały koła na sygnalizator, posługując się określeniami: na górze kartki, po środku, na dole. Trzylatki odbyły spacer na pobliskie skrzyżowanie, gdzie obserwowały ruch uliczny. Następnie bawiły się samochodami na makiecie ruchu ulicznego, wymijając się i nie doprowadzając do wypadku. Podczas pracy plastycznej wykonały samochodziki z papierowych talerzyków, malując je farbami a następnie przyklejając gotowe elementy.

Przygotowała: Iwona Zaniewska- Ciep

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych czterech zdjęciach dzieci siedzą na dywanie przed makietą przejścia dla pieszych a pani policjant tłumaczy zasady ruchu drogowego. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci uczą się przechodzenia na drugą stronę ulicy zwracając uwagę na światła, które pani policjant odkrywa. Następnie dzieci pozują do wspólnej fotografii i wręczają pani policjant papierowy kwiatek- słonecznik. Na dwóch kolejnych zdjęciach dzieci wraz z panią bawią się na dywanie w zabawę orientacyjno- porządkową” Czerwone- stój, zielone- idź”. Następnie wykonują przy stolikach pracę plastyczną: naklejają na czarną kartkę kolorowe światła. Kolejne zdjęcia przedstawiają spacer na skrzyżowanie ulic, gdzie dzieci obserwują ruch uliczny. Na kolejnych czterech zdjęciach dzieci bawią się na dywanie samochodami wykorzystując makietę ruchu ulicznego. Na ostatnim zdjęciu dzieci siedzą przy stolikach i przyklejają na pomalowane papierowe talerzyki gotowe elementy.