INFORMACJA DOTYCZĄCA ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

W holu budynku głównego przy ul. M. Reja 2 wywieszone są listy dzieci z podziałem na poszczególne grupy.

1 września 2022 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023.

Przedszkole będzie czynne od godziny 6.00 do godz. 17.00.

Dla dzieci 3- letnich 31 sierpnia br. będą zorganizowane zajęcia adaptacyjne. Nauczycielki grup, do których będą uczęszczały dzieci najmłodsze skontaktują się z Państwem telefonicznie.

Przedszkole ma obowiązek stosowania się do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wszystkie Procedury Bezpieczeństwa obowiązujące w okresie pandemii COVD, znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładce Strefa Rodzica – Procedury Covid.

Obowiązki rodziców

1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z procedurami opracowanymi na czas zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa w przedszkolu.
  2. Rodzice nie posyłają do przedszkola dziecka, jeżeli w domu są osoby chore na Covid – 19.
  3. Za bezpieczeństwo dziecka w drodze do przedszkola i domu, odpowiadają rodzice/opiekunowie prawni .
  4. Rodzice/opiekunowie prawni uczą i przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny: unikanie dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk wodą z mydłem, niepodawanie ręki na powitanie, odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kaszlu.
  5. Rodzice lub opiekunowie prawni przy każdym wejściu/wyjściu z palcówki odkażają ręce płynem do dezynfekcji rąk, wg instrukcji, umieszczonej w widocznych miejscach w placówce.
  6. Rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do podania aktualnego numeru telefonu (do szybkiego kontaktu) i odbierania telefonów z przedszkola.
  7. Do przedszkola Rodzic/opiekun prawny przyprowadza dziecko zdrowe, to znaczy bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną (temperatura powyżej 37,2oC, katar, kaszel, biegunka, duszności, wysypka, bóle mięśni, ból gardła, utrata smaku czy węchu i inne nietypowe objawy).
  8. Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej nauczyciel ma prawo odmówić przyjęcia dziecka do placówki i poinformować rodzica/opiekuna prawnego o konieczności udania się na konsultacje lekarskie.
  9. W razie podejrzenia zachorowania dziecka podczas pobytu w przedszkolu zawiadomiony o tym fakcie rodzic  zobowiązany jest do niezwłocznego odebrania dziecka z placówki.
  10. Bezwzględnie stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nie posyłania dziecka do przedszkola.
  11. Rodzic zobowiązany jest wyrazić pisemną zgodę na pomiar temperatury dziecku.
  12. Rodzice i opiekunowie przyprowadzający/odbierający dzieci do/z przedszkola mają zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników placówki, jak i innych dzieci i ich rodziców, wynoszący min. 1,5 metra.
  13. W przypadku odbywania przez dziecko okresu adaptacyjnego w przedszkolu rodzic/opiekun za zgodą dyrektora przedszkola może przebywać na terenie placówki.
  14. Dzieci prosimy przyprowadzać do godziny 8:30.
  15. Przyprowadzenie dziecka do przedszkola jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na udział dziecka we wszystkich zajęciach oraz na wyjście na plac przedszkolny.
  16.  Dziecko nie powinno zabierać ze sobą do placówki i z placówki niepotrzebnych przedmiotów i zabawek. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności niepełnosprawnymi. W takich przypadkach opiekunowie powinni zapewnić, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast rodzice/opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie/pranie/dezynfekcję zabawki.
  17. Ze względu na reżim sanitarny obowiązuje zakaz korzystania przez dzieci pod opieką rodziców z urządzeń na przedszkolnych placach zabaw.

WYPRAWKA

Dla wszystkich grup przedszkolnych:

– kapcie wygodne, antypoślizgowe – podpisane

– ubranie na zmianę – podpisane (spakowane w woreczku- szafka w szatni)

– 2 rolki ręczników papierowych (megarolki)

– 1 mydło w płynie

– 2 pudełka chusteczek higienicznych wyciąganych

– 1opakowanie chusteczek mokrych

Po wyczerpaniu zgromadzonych środków nauczycielki zwrócą się do Państwa z prośbą o uzupełnienie zapasów.

Grupy 3-4- latków

– pościel bawełniana w rozmiarze 140 x 200 cm lub 150 x 200 cm – poszewki lub z własnym   wypełnieniem (koc lub cienka kołdra, poduszka) –  podpisana

– worek tekstylny na pościel 90 x 90 cm  z szerokim wejściem    – podpisany

– piżama – podpisana

Grupy 5-6- latków

– strój gimnastyczny w tekstylnym woreczku – biała bawełniana koszulka, ciemne spodenki –wszystko podpisane

AKTUALNE OPŁATY ZA PRZEDSZKOLE

1. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 8,00 zł, w tym:

• śniadanie – 2.20 zł
• obiad – 4,00 zł
• podwieczorek – 1,80 zł

Stawka żywieniowa obejmuje koszt produktów wykorzystywanych do przygotowania posiłków (tzw. wsad do kotła).

• Pobyt dziecka w ramach realizacji podstawy programowej w godz. od 8.00 do 13.00 jest bezpłatny. Każda rozpoczęta godzina po godzinie 13.00 płatna jest 1 zł.

Dziecko przebywa w przedszkolu w godzinach zadeklarowanych przez rodziców/ prawnych opiekunów.

Informacji dotyczących opłat za ubezpieczenie NNW, wpłat na Radę Rodziców, zakupu podręczników, wyprawki plastycznej udzielą Państwu nauczycielki grup.

Dyrektor Przedszkola nr 5 w Hajnówce

Małgorzata Katarzyna Saadoon