Przedszkolaki z grupy dziewiątej uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych na łące, które poprowadziła Pani Joasia Bober z BPN.  Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem. Dzieci obserwowały przez lupy rośliny i zwierzęta łąkowe oraz słuchały wydawanych przez nie dźwięków. Rozpoznawały, opisywały i nazywały wybrane rośliny, z których po powrocie do przedszkola samodzielnie przygotowały zielniki.

Przygotowały:  Renata Bartoszewicz,  Krystyna Kojło

Opis galerii zdjęć: Na pierwszych trzech  zdjęciach dzieci poznają rośliny oraz zwierzęta łąkowe, które przybliża im pani Joanna, a na czterech kolejnych – przy pomocy lup prowadzą własne obserwacje przyrodnicze. Ostatnie cztery zdjęcia ukazują  dzieci wykonujące zielniki z zebranych samodzielnie roślin.