26 maja dzieci z grupy I przygotowały część artystyczną z okazji Dnia Mamy i Taty oraz Pasowania na Przedszkolaka. Była to pierwsza tak wyjątkowa uroczystość w życiu maluchów. Z zapałem i przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki  i tańczyły. Wysiłek i starania dzieci były nagradzane gromkimi brawami.  Pani Dyrektor za pomocą ,,czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego ,,Aktu pasowania”. Nie zabrakło życzeń, pamiątkowych medali.

Natomiast z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i papierowe kwiatki w doniczkach. Uwieńczeniem potrójnej uroczystości  był przygotowany przez rodziców pyszny poczęstunek.  Na pewno był to dzień pełen miłych wrażeń i emocji zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.

Opracowała: Barbara Dmitruk

Opis do zdjęć:

Na zdjęciu 1, 2, 3, 4 i 5 dzieci stoją półkolem na dywanie śpiewają piosenki i recytują wiersze.

Na zdjęciu  6 dzieci tańczą w kole .

Na zdjęciu 7, 8 i 9 dzieci tańczą w parach.

Na zdjęciu 10 i 11  widzimy ,,akt ślubowania” – dzieci składają przyrzeczenie.

Na zdjęciu 12, 13, 14 , 15 i 16 widzimy pasowanie dzieci na przedszkolaków  przez Panią Dyrektor  za pomocą ,,czarodziejskiego ołówka”.

Na zdjęciu 16 dzieci wręczają upominki i laurki dla rodziców.