26. dzień maja jest zawsze wyjątkowym dniem w kalendarzu przedszkolnym, bo tego dnia nasze przedszkolaki od rana z niecierpliwością wyczekują najmilszych gości: swoich Mam. W tym roku Dzień Mamy w grupie drugiej miał formę zajęć otwartych zainspirowanych opowiadaniem pt. „Jak mama została Indianką” Ulfa Starka. Indiańskie zabawy bardzo przypadły do gustu zarówno dzieciom jak i ich Mamusiom. Wzruszającym momentem był występ naszych przedszkolaków oraz życzenia od dzieci dla Mam w dniu Ich święta. Jesteśmy pewne, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci Mam i dzieci. Wszystkim Mamusiom z okazji tak pięknego majowego święta życzymy wszystkiego, co najlepsze i aby Dzień Matki trwał codziennie!

Nauczycielki grupy: Zofia Kajdewicz i Kinga Litwiniec-Burnecka

Opis galerii zdjęć: Pierwsze dwa zdjęcia wykonane zostały podczas występu dzieci dla ich mam. Na kolejnym zdjęciu widać dzieci i ich mamy siedzące wspólnie w kręgu i słuchające czytanej przez nauczycielkę książki. Pięć następnych zdjęć wykonano podczas wspólnej pracy dzieci i mam nad wykonaniem indiańskich pióropuszy oraz rysowania twarzy. Na zdjęciu dziewiątym widoczny jest chłopiec w wykonanym pióropuszu i z wzorami na twarzy. Kolejne zdjęcie wykonano dzieciom i ich mamom podczas „tańca ognia”. Zdjęcie jedenaste przedstawia dzieci i mamy podczas masażyku pleców. Zdjęcie dwunaste wykonane zostało podczas indiańskiego tańca. Kolejne zdjęcie ukazuje dzieci podczas wspólnych uścisków z mamami. Następne zdjęcie wykonano podczas zabawy kulinarnej – wykonania owocowej strzały. Ostatnie zdjęcie przedstawia mamy podczas zabawy „przywoływania deszczu”.