O tym, jak ważna jest Ziemia i Przyroda, przedszkolaki z grupy drugiej wiedzą nie od dziś. Z okazji Dnia Ziemi cztero- i trzylatki wzięły aktywny udział w zabawach mających na celu wzbogacenie i utrwalenie wiedzy na temat dbania o Przyrodę. Dużo zaangażowania dzieci wykazały podczas realizacji zadania praktycznego: sadzenia na naszym tarasie roślin przyniesionych do Przedszkola. Nasi mali przyrodnicy z zainteresowaniem obserwowali hodowlę dżdżownic założoną w naszej sali, a wynikiem obserwacji była praca plastyczna pt. „Podziemne życie dżdżownicy”. Dzieci codziennie prowadziły też obserwację groszku, który własnoręcznie sadziły. Roślinki wykiełkowały, urosły, zakwitły i teraz mamy już własne strączki!
Dziękujemy serdecznie Rodzicom, którzy przynieśli roślinki do naszego tarasowego ogródka, a w szczególności Mamie Karolka!

Nauczycielki grupy: Zofia Kajdewicz i Kinga Litwiniec-Burnecka

Opis zdjęć: Zdjęcia od pierwszego do dziewiątego przedstawiają dzieci podczas zabaw z okazji Dnia Ziemi. Na dwóch kolejnych zdjęciach widać sadzonki przyniesione przez dzieci i rodziców. Na zdjęciach od dwunastego do czternastego widać dzieci podczas przygotowania ziemi i sadzenia kwiatów na tarasie przedszkolnym. Zdjęcia od piętnastego do osiemnastego prezentują dzieci podczas obserwacji hodowli dżdżownic oraz tworzenia pracy plastycznej pt. Podziemne życie dżdżownicy. Na ostatniej fotografii widać nasz groszek w ogródku na parapecie.