W grupie drugiej przyszedł czas na pierwszą wycieczkę: do Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Dzieci miały możliwość obejrzenia z bliska zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską. Po Rezerwacie oprowadzała nas Pani Przewodnik Joanna Bober, która bardzo ciekawie opowiadała o wszystkich zwierzętach i zadawała dzieciom zadania do wykonania. To był dzień pełen emocji, który z pewnością na długo zapamiętamy! Dziękujemy bardzo Pani Joannie Bober z Ośrodka Edukacji Leśno – Przyrodniczej za miłą atmosferę spotkania!

Nauczycielki grupy: Zofia Kajdewicz i Kinga Litwiniec-Burnecka

Opis zdjęć: Wszystkie zdjęcia przedstawiają grupę podczas zwiedzania Rezerwatu Pokazowego Żubrów. Na dwóch pierwszych zdjęciach dzieci idą wzdłuż zagrody dla saren. Na trzecim zdjęciu dzieci stoją przy tablicy informacyjnej dotyczącej wilków; następnie stoją przy siatce z żubrami. Dzieci podziwiają żubronia, następnie obserwują łosia. Na kolejnym zdjęciu dzieci odpoczywają pod daszkami i słuchają opowieści pani leśnik na temat żubrów. Następnie dzieci wracają i w drodze powrotnej znowu obserwują sarny i żubry. Na ostatnim zdjęciu dzieci wykonują zadanie ruchowe starając się utrzymać na jednej nodze.