Pierwszego kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ptaków i z tej okazji dzieci i nauczycielki grupy ósmej, zaprosiły do naszej placówki przedstawicielkę Białowieskiego Parku Narodowego z Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Białowieży,  Panią Annę Białomyzy. Pani edukator bardzo ciekawie opowiadała pięciolatkom o zwyczajach ptaków, wykorzystując w tym celu sprzęt multimedialny, na którym dzieci obejrzały bardzo interesujący film przyrodniczy z jednoczesnym słuchaniem ciekawostek na temat ptasich zwyczajów oraz wydawanych przez nie odgłosów. Następnie dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w sali przedszkolnej, podczas których rozbudzały ciekawość poznawczą i  pogłębiały wiedzę przyrodniczą. Dowiedziały się, jakie gniazda budują różne ptaki,  jakie mają pióra i jak należy je badać dotykiem. W dalszej części zajęć, dzieci uczestniczyły w zabawie ruchowej, obrazując sposób latania różnych ptaków. Na zakończenie spotkania przedszkolaki  wykonały pracę plastyczną w postaci sylwet ptaków ozdobionych wg własnego pomysłu, stosując kredki, flamastry i kolorowe skrzydełka. Dziękujemy BPN za owocną współpracę z naszym przedszkolem, a  Pani Annie Białomyzy za bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Przygotowały: Lucyna Stawarz i Barbara Markiewicz

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia (1-6) przedstawiają dzieci siedzące w sali informatycznej i oglądające film przyrodniczy o ptakach . wyświetlany na tablicy interaktywnej , emitowany poprzez kanał you tube. Edukatorka opowiada w trakcie oglądania ciekawostki o ptakach i emituje ptasie odgłosy.

Zdjęcia (7-10) pokazują dzieci siedzące na dywanie w sali przedszkolnej, uczestniczące w zabawie dydaktycznej ,, Domy ptaków’’ z wykorzystaniem ilustracji i  pogadance na temat ptasich gniazd. Pani edukator prezentuje naturalne, ptasie gniazda.

Zdjęcia (11-12) przedstawiają dzieci eksplorujące naturalne, różnorodne,  ptasie pióra.

Zdjęcia (13-19) obrazują dzieci podczas zabawy ruchowej , demonstrujące sposoby latania różnych ptaków.

Zdjęcia (20-24) przedstawiają dzieci siedzące przy stolikach podczas zabawy plastycznej,  ozdabiające wg własnego pomysłu sylwety ptaków.

Zdjęcie 25 pokazuje grupę pięciolatków na tle tablicy tematycznej, trzymające w dłoniach efekty zabawy plastycznej w postaci gotowych , papierowych ptaków.