W grupie drugiej w ramach zajęć logopedycznych dzieci uczestniczyły w zabawach pt.; „Wiosenne zabawy oddechowe”. W trakcie spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania ”Wiosna” . Wykonywały ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe których celem było pokazanie i wypracowanie prawidłowej fazy i długości oddechu. Dzieci przy pomocy kostki z zadaniami wykonywały ćwiczenia ruchowe i dźwiękonaśladowcze.

Przygotowała: Katarzyna Łysakowska

Galeria zdjęć: Na zdjęciu od pierwszego do drugiego nauczyciel wraz z dziećmi  siedzi na dywanie czyta opowiadanie, dzieci układają z pomponów łąkę i wykonują ćwiczenia oddechowe. Zdjęcie od trzeciego do dziewiątego przedstawia dzieci bawiące się parasolką do której przymocowane były piórka, dzieci dmuchały na nie wprawiając je w ruch. Zdjęcia od dziesiątego do jedenastego przedstawiają zabawę ruchową, dzieci rzucają kostką, następnie wykonują wylosowane ćwiczenie.