Z okazji Równonocy wiosennej i dla uczczenia pierwszego dnia wiosny, przedszkolaki z grup ósmej i dziewiątej w poniedziałek 21 marca wybrały się do lasu. Zgodnie z tradycją pożegnaliśmy Marzannę wierszykiem i schowaliśmy ją do worka, aby nie przyszło jej na myśl nawrócić do nas zimy! Następnie starym zwyczajem zaczęliśmy szukać wiosny w naszej pięknej Puszczy Białowieskiej. Pan Mirosław Bugwin, pracownik nadleśnictwa Hajnówka, był naszym przewodnikiem po lesie budzącym się do życia po zimowym odpoczynku. Nie minęło dużo czasy, a usłyszeliśmy stukanie dzięcioła. Potem z pomocą naszego przewodnika zauważyliśmy jeszcze więcej oznak wiosny: pączki roślin, pierwsze listki poziomek pod ściółką, śpiew ptaków, leszczynę, bazie, motylka cytrynka, przylaszczki. Mieliśmy również okazję zaobserwować pracowite mrówki uwijające sie w delikatnych promieniach marcowego słońca. Wszystkie te znaki wprawiły nas w prawdziwie wiosenny nastrój.

Przygotowały: Barbara Markiewicz, Krystyna Kojło, Lucyna Stawarz

Opis zdjęć: Zdjęcie 1.: Dwie dziewczynki trzymają w rękach kukiełkę Marzanny.Zdjęcia 2-20: Dzieci spacerują po lesie i rozglądają się za oznakami wiosny, Pan Bugwin je oprowadza i pomaga w poszukiwaniach. Na zdjęciu 4. i 5. są listki poziomek i grzyb czarka szkarłatna, na zdjęciu 7. jest huba na drzewie, na 12 zdjęciu są znalezione przez dzieci przylaszczki.Zdjęcia 21-26: Dzieci niosą przyozdobione kolorowymi paskami bibuły gałązki i witają w ten sposób wiosnę.Zdjęcie 27: Dzieci z grupy VIII pozują do wspólnego zdjęcia przed wiosenną ścianką w przedszkolu